Recenze záznamového blue-ray média LM-BR50LDE z DMP-BD60

7:38 am

Panasonic

Categories:

Společnost Panasonic uvedla na celosvětový trh nové disky Blu-ray (BD-R) se čtyřnásobnou rychlostí zápisu.

Nové disky budou uvedeny současně s 4x BD mechanikami, které uživatelům nabídnou 4x rychlost při čtení i zápisu, což by mělo zpříjemnit uživatelům práci s velkými objemy dat. Typicky např. při práci s videozáznamem ve vysokém HD rozlišení, při zpracovávání záloh a obdobně.

Panasonic uvedl na trh první dvouvrstvý disk 1xBD-RE už v roce 2004, nicméně dodnes jsme se masového nasazení BD technologie nedočkali. Doufejme, že vyšší rychlost zápisu a čtení BD pomůže. Snad se časem také dočkáme snižování vysokých cen za BD zařízení – nejprve logicky těch, které budou disponovat nižšími přenosovými výkony. Nové modely disků se mohou pochlubit maximální rychlostí přenosu 144 Mb/s, což znamená, že složku o velikosti 1 GB zkopírují během jediné minuty, zatímco běžný disk DVD-RW (2x rychlost) potřebuje ke stejnému přenosu (1GB dat) šest minut.

Tato výbava je k vidění u exkluzivních limuzín Land Rover. Díky všem vylepšením by nová média měla vykazovat desetkrát nižší chybovost ve srovnání s konkurencí.

Recenze blu-ray přehrávače DMP-BD60

PanasonicBlu-ray přehrávač zpracovává signál z BD disků, které obsahují obrovské množství video a audio dat.
Přehrávač je schopen zpracovat za 1 vteřinu 15 miliard pixelů díky vysoce kvalitnímu 148,5MHz/12 bit Video D/A převodníku a díky 192kHz/24bit Audio D/A převodníku.
Přístroj vyniká především novou technologií zpracování obrazu P4HD – diagonální zpracování obrazu s přesným generováním obrazové informace každého pixelu, která je generována ze 60 okolních pixelů. Univerzálnost přehrávání Multiformátu ocení především ti, kteří pracují s více formáty na PC nebo na jiných AV přístrojích. Dekodéry Dolby TrueHDl a DTS-HD jsou integrovány do přístroje s analogovým 2k výstupem. Digitální optický výstup zvyšuje možnosti připojení k AV receiverům v té nejvyšší kvalitě. Vysokou kvalitu audio a video přenosu bez komprimace a v digitální kvalitě (nejen přenos, ale i zpracování signálu) zabezpečí unikátní technologie HDMI (High Definition Multimedia Interface). Připojení k internetu přes síťové rozhraní nabízí přístup na server You Tube (video) a Picasa (fotografie).